Skip to content

Desen & Fotoğraf Arşivi

Uygulamamız özellikle halı firmalarının istek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış, verilerin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar.

Halı stok kartlarına ait bilgiler

Kalite, Desen, Ebat, Kenar Formu, Palet, Zemin Rengi, Bordür Rengi, Örgü, Overlok gibi halıya ait bilgilerin parametrik bir şekilde tanımlanması sağlanır. Halı stok kartları sipariş girişi ile birlikte  otomatik olarak oluşur. Hem desen hem de tezgahlara veri gönderme anında gereken detaylar baştan belirlenir ve bu stok kartlarındaki bilgiler belirlenen kriterlere göre ilgili yazılımlara gönderilir.

Koleksiyon tanımları

Özellikle yurtiçi piyasada firmalar genellikle koleksiyon bazlı çalışmaktadırlar. Koleksiyon grupları ve koleksiyon tanımları yapılarak bilgilerin hızlı ve hatasız gelmesi sağlanabilir. Ayrıca ebat, palet gibi koleksiyon bazında raporlamalar yapılabilir.

Desen arşivi yönetimi

Basit manada Desen Arşiv Yönetim yazılımı sayesinde desenler veri tabanına aktarılır ve istenildiği zaman sorgulamalar yapılır. Gerektiğinde dokuma için kullanılırlar.

Desen arşiv yönetimi sistemleri ile ilgili iki seçenek sunmaktadır:

1 - DesignCOM entegrasyonu

Piyasada bilinen en gelişmiş desen arşiv yönetim yazılımı olan NedGraphics firmasına ait DesignCOM yazılımı Texcelle desen çizim programı ile entegre çalışan bir yazılımdır. Model ERP’de bir siparişe ait desenlerin varlığı sorgulanır ve desen arşivinde bulunmayan desenler için çizim iş emri oluşturulması için DesignCOM’a bilgiler gönderilir. DesignCOM otomatik olarak desen çizim iş emirlerini oluşturur ve desen şefi yeni gelen iş emirlerini desen çizen veya ebatlayan kişilere atar. Daha sonra çizilen desenler oldukça iş emirleri kapatılır. Model ERP ‘de tekrar sorgulama yapıldığında iş emirlerinin kapandığı ve çizimlerin artık arşivde olduğu görünür ve istenildiği zaman dokuma için kullanılabilir. Diğer bir entegrasyon noktası ise paletlerdir. Model ERP’de açılmış olan paletler ve renkler otomatik olarak DesignCOM’a gönderilir.

2 - Liberta planlama ve SVG tezgah yönetim entegrasyonu

Liberta tarafından geliştirilmiş en gelişmiş desen arşiv yazılımı olan Liberta Desen Arşivi yazılımı ile tam entegre çalışmaktadır. Model ERP’de bir siparişe ait desenlerin varlığı sorgulanır ve desen arşivinde bulunmayan desenler için çizim iş emri oluşturulması için Liberta Desen Arşivi’ne bilgiler gönderilir. Liberta Desen Arşivi otomatik olarak desen çizim iş emirlerini oluşturur ve desen şefi yeni gelen iş emirlerini desen çizen veya ebatlayan kişilere atar. Daha sonra çizilen desenler oldukça iş emirleri kapatılır. Model ERP ‘de tekrar sorgulama yapıldığında iş emirlerinin kapandığı ve çizimlerin artık arşivde olduğu görünür ve istenildiği zaman dokuma için kullanılabilir. Diğer bir entegrasyon noktası ise paletlerdir. Model ERP’de açılmış olan paletler ve renkler otomatik olarak Liberta Desen Arşivi’ne gönderilir.

Müşteri siparişleri

Sipariş edilen ürün halı olunca ve siparişlerde çok fazla özel detay bilgi tutulması gerektiği için sadece halı üretimi yapan firmalara özel olarak tasarlanmış sipariş giriş ekranı bulunmaktadır.

  • Siparişin ön yüzünde genel bilgiler yer alırken desen, ebat, kenar formu gibi bilgiler siparişlerin detay sayfasında kolayca girilebilmektedir.
  • Paket set olacak halıların ebatlarına göre miktarlar aynı ekranda girilebilir.
  • Çıkması istenilen müşteri ait bilgiler (renk, ebat vb gibi) sipariş girişinde tanımlanabilir.
  • Özellikle yurtdışı müşterilerinin kendilerine ait kodlarla geçtikleri siparişlerin hızlı girişini sağlamak üzere kısa kod tanımlanması ve bu kısa kodlar kullanılarak çok hızlı bir şekilde sipariş girişinin sağlanabilmesi mümkündür.

Model ERP planlama modülü entegrasyonu

Model ERP, halı tezgahları konusunda piyasa lideri durumundaki Van De Wielle firmasına ait tezgah yönetim yazılımı olan Model ERP Planlama Modülü yazılımı ile tam entegre çalışan bir sisteme sahiptir. Liberta ve SVG yazılımı entegrasyonunun birebir aynısı Model ERP için de yapılmıştır. Diğer bir entegrasyon noktası ise paletlerdir. Model ERP’de açılmış olan paletler ve renkler otomatik olarak gönderilmektedir.

Back To Top